fbpx
Home » Biblioteka
image

O nas

Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu została utworzona na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2009 roku i posiada wpis do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 355.

Biblioteka

Biblioteka Uczelni zaprasza do korzystania z otwartych publikacji naukowych w sieci Internet w ramach ruchu Otwartej Nauki.

Polecamy otwarte dziedzinowe biblioteki cyfrowe, repozytoria publikacji naukowych, cyfrowe kolekcje książek. Polecamy także czytelnię on-line IBUK Libra wydawnictwa PWN, który umożliwia wypożyczenie semestralne książek za niewielką opłatą. Biblioteki publiczne i pedagogiczne udostępniają zdalnie na kod PIN subskrypcję książek iBUK Libra swoim czytelnikom, np. Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu, filia w Środzie Wlkp.

Naukowe książki elektroniczne wyd. Elsevier, Springer i Wiley na licencjach krajowych są dostępne przy komputerach w zakresie IP Uczelni. Wyszukiwarka książek elektronicznych w licencjach krajowych WBN rejestruje książki dostępne w ramach tych licencji krajowych. Na razie można przeglądać 77.497 e-książek anglojęzycznych wydanych przez Springera w latach 2004-2018, 2515 e-książek wydanych przez Elseviera w latach 2011-2015 oraz 2449 e-książek wydanych przez Wileya w roku 2009 i 2015. Wyszukiwarka pozwala wybrać jedną z 31 dziedzin tematycznych i 209 poddziedzin.

W dziale czasopisma elektroniczne zebraliśmy polskie dziedzinowe czasopisma naukowe otwarte w sieci. Wydania elektroniczne czasopism z dietetyki i pedagogiki mieszczą nierzadko pełne archiwa numerów i teksty artykułów, które gorąco polecamy!

Katalogi bibliotek naukowych ułatwią Państwu wyszukanie książki i czasopisma wydane drukiem oraz umożliwią samodzielne ich zlokalizowanie w najbliższej bibliotece Poznania oraz w Polsce. Bibliografie bieżące i dziedzinowe umożliwią poszerzenie wiedzy o artykuły z prac zbiorowych, czasopism na interesujący temat badawczy.

Biblioteka elektroniczna EBSCO – pakiet podstawowy

W ramach biblioteki elektronicznej i pakietu podstawowego EBSCO udostępniamy bazy danych produkowane przez EBSCO Publishing  zarówno pracownikom naukowym, jak i studentom  w ramach krajowej licencji akademickiej. Licencja od 2011 r. obejmuje pakiet podstawowy 14 baz, w tym 7 baz pełnotekstowych zawierających czasopisma naukowe rónych wydawców, książki, gazety i inne publikacje: Academic Search Complete, Business Source Complete, Health Source: Nursing/Academic Edition, Health Source – Consumer Edition, Master File Premier, Newspaper Source, Regional Business News oraz 7 baz bibliograficznych (abstraktowych): Agricola, ERIC, GreenFILE, Library Information Science & Technology Abstracts (LISTA), MEDLINE, European Views of the Americas, Teacher Reference Center. Zobacz filmy  szkoleniowe w j. polskim na kanale YouTube EBSCO Polska.  Informator o Bibliotece elektronocznej EBSCO Wejście»

Biblioteka EBSCO dostępna jest dla pracowników i studentów Uczelni zdalnie na hasło po wypełnieniu Deklaracji czytelnika.Zachęcamy do korzystania  konsultacji  na temat strategii wyszukiwania publikacji naukowych w bazach danych i ruchu otwartej nauki na miejscu w Bibliotece Uczelni  podczas sobót zjazdowych.

Biblioteka Wyższej Szkoły Uni-Terra proponuje i zachęca do korzystania z konsultacji informacyjnych w siedzibie Uczelni, jak i zdalnie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Polecamy także usługę zdalnego zamawiania kopii skanu z fragmentu książki lub artykułu z czasopism drukowanych, którą gromadzą i udostępniają biblioteki naukowe.

Indywidualne konsultacje biblioteczne Biblioteki Wyższej Szkoły Uni-Terra w roku akademickim 2020-21.

Godziny dyżurów: soboty zjazdowe godz. 13.00 – 16.0
Miejsce: Platforma e-learningowa

Na czacie bibliotekarz odpowiada na pytania indywidualne. W ogłoszeniach zamieszcza tematy konsultacji, które mogą zainteresować studentów Uczelni.

Kontakt: biblioteka@wsuniterra.pl

 

 

Bądź na bieżąco i poznaj zasoby biblioteki elektronicznej. Obserwuj nas na Twitterze!  Twittujemy @BWS Uni-Terra

Biblioteka elektroniczna EBSCOhost

Czasopisma elektroniczne i bibliografie naukowe

Katalogi bibliotek naukowych i bibliografie dziedzinoweGRUPA
UNITERRA

Jest to grupa podmiotów wzajemnie powiązanych i działających na rzecz szeroko rozumianego systemu oświaty.

WS UNITERRA

ul. Prądzyńskiego 53
61-527 Poznań
Rektorat
tel.: 61 44 85 440
Dziekanat
tel.: 61 83 30 530
Biuro studiów podyplomowych
tel.: 61 44 85 441
www.wsuniterra.pl

image