Home » Biblioteka
image

O nas

Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu została utworzona na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2009 roku i posiada wpis do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 355.

Biblioteka

Biblioteka Uczelni zaprasza do korzystania z elektronicznych publikacji naukowych w sieci Internet w ramach ruchu Otwartej Nauki.

W dziale książki elektroniczne polecamy dziedzinowe biblioteki cyfrowe, repozytoria publikacji naukowych, cyfrowe kolekcje książek. Polecamy także serwis wydawnictwa PWN, który umożliwia wypożyczenie semestralne książek za niewielką opłatą.

W dziale czasopisma elektroniczne zebraliśmy polskie dziedzinowe czasopisma naukowe. Wydania elektroniczne czasopism z dietetyki i pedagogiki mieszczą nierzadko pełne archiwa numerów i teksty artykułów, które gorąco polecamy!

Katalogi bibliotek naukowych ułatwią Państwu wyszukanie książki i czasopisma wydane drukiem oraz ułatwią samodzielne ich zlokalizownie w najbliższej bibliotece Poznania oraz w Polsce. Bibliografie bieżące i dziedzinowe umożliwią poszerzenie wiedzy o artykuły z prac zbiorowych, czasopism na interesujący temat badawczy.

W dziale usługi biblioteka proponuje i zachęca do korzystania z konsultacji informacyjnych w siedzibie Uczelni, jak i zdalnie  mailowo  za pośrednictwem poczty elektronicznej. Polecamy także usługę zdalnego zamawiania kopii skanu z fragmentu książki lub artykułu z czasopism drukowanych, którą gromadzą i udostepniają biblioteki naukowe.

Z dostępnych na miejscu wydawnictw elektronicznych polecamy kolekcje dziedzinowe czasopism wyd. Elsevier, m.in.:

  • Disability and Health Journal,

Książki elektroniczne

Czasopisma elektroniczne i bibliografie naukowe

Katalogi bibliotek naukowych i bibliografie dziedzinowe

 

Konsultacje informacyjne w budynku uczelni:

Godziny dyżurów: soboty zjazdowe godz. 13.00 – 16.00

Miejsce: Dziekanat WS Uni-Terra (ul. I. Prądzyńskiego 53)

Kontakt: biblioteka@wsuniterra.pl

Bądź na bieżąco i poznaj zasoby biblioteki elektronicznej. Obserwuj nas na Twitterze!

Twittujemy @BWS Uni-TerraGRUPA
UNITERRA

Jest to grupa podmiotów wzajemnie powiązanych i działających na miarę szeroko rozumianego systemu oświaty.

WS UNITERRA

ul. Prądzyńskiego 53
61-527 Poznań
tel.: 618330530
tel.: 614485440
www.wsuniterra.pl

image