image
Slider

Biblioteka Uczelni zaprasza do korzystania z elektronicznych publikacji naukowych w sieci Internet w ramach ruchu Otwartej Nauki.

W dziale książki elektroniczne polecamy dziedzinowe biblioteki cyfrowe, repozytoria publikacji naukowych, cyfrowe kolekcje książek. Polecamy także serwis wydawnictwa PWN, który umożliwia wypożyczenie semestralne książek za niewielką opłatą.

W dziale czasopisma elektroniczne zebraliśmy polskie dziedzinowe czasopisma naukowe. Wydania elektroniczne czasopism z dietetyki i pedagogiki mieszczą nierzadko pełne archiwa numerów i teksty artykułów, które gorąco polecamy!

Katalogi bibliotek naukowych ułatwią Państwu wyszukanie książki i czasopisma wydane drukiem oraz ułatwią samodzielne ich zlokalizownie w najbliższej bibliotece Poznania oraz w Polsce. Bibliografie bieżące i dziedzinowe umożliwią poszerzenie wiedzy o artykuły z prac zbiorowych, czasopism na interesujący temat badawczy.

W dziale usługi biblioteka proponuje i zachęca do korzystania z konsultacji informacyjnych w siedzibie Uczelni, jak i zdalnie  mailowo  za pośrednictwem poczty elektronicznej. Polecamy także usługę zdalnego zamawiania kopii skanu z fragmentu książki lub artykułu z czasopism drukowanych, którą gromadzą i udostepniają biblioteki naukowe.

Z dostępnych na miejscu wydawnictw elektronicznych polecamy kolekcje dziedzinowe czasopism wyd. Elsevier, m.in.:

  • Disability and Health Journal,