Slider

Czy chcesz, by Twoi uczniowie polubili pracę w grupie?
Czy chcesz, by nauczyli się przełamywać tremę i wstyd?
Czy chciałbyś, by Twoi uczniowie twórczo angażowali się w lekcje?

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swoich kompetencji nauczycielskich zapraszamy na warsztaty skierowane do nauczycieli i pedagogów szkół podstawowych, gimnazjów i  szkół średnich – państwowych i prywatnych, pracowników domów kultury, ośrodków terapeutycznych, wczesnego wspomagania, ognisk dla dzieci.

„Drama w pracy nauczyciela”

które odbędą się 19 kwietnia 2015r. (niedziela) na ul. Prądzyńskiego 53 (zespół szkół nr 2 w Poznaniu) w godzinach 10.00-13.00

Prowadzenie: dr Marta Marchow– psycholog edukacji, pedagog, wykładowca WS UNI-TERRA w Poznaniu i podyplomowych studiów nauczycielskich,  zaangażowana w ruch poznańskich teatrów niezależnych, autorka projektów i spektakli teatralnych, uczestniczka warsztatów dramowych i teatralnych, wykorzystuje dramę we własnej pracy edukacyjnej.

Dr Justyna Strykowska –psycholog edukacji, pedagog, terapeuta TSR, wykładowca UAM. Uczestniczka warsztatów dramowych i teatralnych. Zafascynowana aktywnymi metodami nauczania, a w szczególności dramą, którą wykorzystuje w prowadzonych przez siebie zajęciach. 
Grupa: do 16 osób – ze względu na ograniczoną ilość miejsc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń
Warsztat poświęcony będzie wybranym technikom pracy dramowej, a jego tematyka skoncentrowana jest wokół ekspresji, twórczej pracy grupy i rozwiązywaniu sytuacji problemowych. Uczestnicy zajęć będą mogli doświadczyć zabawy w role w bezpiecznych i inspirujących sytuacjach fikcyjnych. Oferta skierowana jest do pedagogów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i studentów kierunków pedagogicznych, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy.

Zagadnienia:  Tematy poruszane to m.in. rozwiązywanie problemów określonej grupy uczniów np. mających kłopoty w klasie związane z relacjami rówieśniczymi. Drama związana z zespołową współpracą w grupie- pozytywne doświadczenie współpracy i ekspresji w grupie.

Ramowy plan: Krótka część teoretyczna – charakterystyka dramy edukacyjnej. Max.30 minut. Część praktyczna – rozgrzewka, ćwiczenia dotyczące ekspresji emocji oraz działania w grupie – zajęcia w parach i w całej grupie. Budowanie scenek i ich analiza.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Całkowity koszt uczestnictwa: 50zł
Zapisy: do 16 kwietnia br. proszę przesłać kartę zgłoszeniową na adres:
dziekanat@wsuniterra.pl
Nr rachunku bankowego: 

Bank Millenium: 54 1160 2202 0000 0002 2044 9598
Rejestracja uczestników od 8.00 do 16.00 tel. 618330530
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

karta zgłoszeniowa